Vilniaus kongresų centras

Pranešimas paskelbtas 2018 m. balandžio 19 d.

Vilniaus koncertų ir sporto rūmų atgimimas – reikšmingas valstybės socialinis ir ekonominis projektas. Lietuvos vyriausybė Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos ir pritaikymo kongresams, konferencijoms ir kultūriniams renginiams projektą (toliau – Vilniaus kongresų centro projektą) pripažino valstybei svarbiu projektu. Šį projektą įgyvendinti yra pavesta patikimam centralizuotai valdomo valstybės turto valdytojui – valstybės įmonei Turto bankui.

Projekto tikslas – įrengti naują kongresų, konferencijų ir kultūrinių renginių centrą, skatinti ir plėtoti konferencinį turizmą, didinti Lietuvos konkurencingumą ir žinomumą, sudaryti palankias sąlygas pritraukti investicijoms.

Įgyvendinus Vilniaus kongresų centro projektą, būtų ne tik išsaugotas unikalus kultūros paveldo vertybės objektas, bet ir sukurtas universalus tarptautinius standartus atitinkantis kultūros ir konferencijų centras, kuriame galėtų vykti dideli aukščiausio lygio renginiai, kamerinės muzikos koncertai.            

Projektas sukuria akivaizdžias ekonomines naudas:

  • bus išsaugota kultūros paveldo vertybė ir sukurtas savo funkcija ir mastu unikalus kultūros infrastruktūros objektas;
  • sudarys sąlygas organizuoti aukščiausio lygio tarptautinius renginius, leis pritraukti papildomus užsienio ir vietos turistų srautus į Vilnių ir Lietuvą;
  • bus sudarytos galimybės tarptautiniam verslo ir kitų sričių atstovų bendradarbiavimui, informacijos sklaidai, naujų ryšių ir kontaktų užmezgimui bei naujiems projektams ir veiklai;
  • investicijos sukurs teigiamą poveikį verslui;
  • bus išspręsta trūkstamos infrastruktūros dideliems tarptautiniams renginiams problema;
  • naujas kongresų centras padidins Lietuvos konkurencingumą dalykinio (konferencinio) turizmo srityje, praturtins miesto gyvenimą, suteikdamas jam dar daugiau daugiaplaniškumo ir išplėsdamas viešųjų erdvių panaudojimo lauką.
  • specializuotas tarptautinius standartus atitinkantis kongresų ir konferencijų centras – modernios ir atviros valstybės ženklas, suteikiantis jai prestižo ir pasitikėjimo.

Turto bankas, įgyvendindamas projektą, valstybės nuosavybėn iš Šiaulių banko už 5,6 mln. eurų įsigijo Vilniaus koncertų ir sporto rūmų pastatų kompleksą, esantį Vilniuje, Rinktinės g. 1, ir šiuo metu jį valdo patikėjimo teise. Priešprojektinius pasiūlymus rekonstrukcijai Turto banko užsakymu parengė Sigito Kuncevičiaus projektavimo firma.

Rekonstruojant kultūros paveldo objektu pripažintą kompleksą, bus išsaugotos jo vertingosios savybės, atnaujinti fasado elementai, išsaugant jų medžiagiškumą. Numatoma rekonstruoti unikalią vantinę stogo konstrukciją, pakeisti duris, įrengti berėmio stiklo langus.

Siekiant atitikti tarptautinius kongresų centro reikalavimus, bus įrengta ne mažiau kaip 10 įvairaus dydžio konferencijų ir kitų renginių salių. Dešinėje pastato pusėje numatoma pastatyti priestatą, kuriame planuojama įrengti papildomą 500 vietų konferencijų salę. Taip pat numatoma įrengti papildomas erdves, įstiklinant pastato terasas.

Pastato plotą planuojama išplėsti nuo 15,6 tūkst. kv. m iki 18,9 tūkst. kv. m. Numatoma perplanuoti ir išnaudoti patalpas, jas transformuojant ir pritaikant įvairiems renginiams pagal poreikį: įvairioms konferencijoms (salės, talpinančios nuo 50 iki 2700 dalyvių), kultūriniams renginiams (nuo 50 iki 4800 žiūrovų), parodoms ( nuo 300 iki 8000 kv. m).

Rekonstruojant pastatą bus keliami aukšti reikalavimai medžiagiškumui, įrengiamos modernios ir efektyvios inžinerinės sistemos (šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo, nauja elektros instaliacija, priešgaisrinė apsauginė signalizacija ir kitos sistemos). Bus sutvarkyta aplinka, įrengti pėsčiųjų takai, privažiavimai, apšvietimas.

Planuojama, kad centras, kurį Vyriausybė pripažino svarbiu valstybei projektu, duris atvers 2021 metais.    


Valstybės įmonė
Turto bankas
Įmonės kodas: 112021042
PVM kodas: LT120210411

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre

Kęstučio g. 45
08124 Vilnius
Tel. (8 5) 278 0900
Faks. (8 5) 275 1155

Vilniaus g. 16
01402 Vilnius
Tel. (8 5) 268 4999

© VĮ Turto bankas, 2017
Sprendimas:
GERA Solutions