Projekto aprašymas

Vilniaus kongresų centras (VKC) – Lietuvos Vyriausybės pripažintas reikšmingas valstybės socialinis ir ekonominis projektas. Jis iškils rekonstravus ir pertvarkius Vilniaus koncertų ir sporto rūmus, esančius adresu Rinktinės g. 1, Vilnius, ir pritaikius juos kongresams, konferencijoms ir kultūriniams renginiams.

Šiuo metu Lietuvoje konferencinio turizmo potencialas nėra išnaudojamas dėl tinkamos didesnės apimties konferencijų organizavimui infrastruktūros stokos. Lietuvoje nėra įmanoma organizuoti didelių tarptautinių renginių, nes nėra patalpų pritaikytų didesniam dalyvių skaičiui nei 2000 asmenų.

Vilniaus kongresų centras bus didžiausias tokio pobūdžio paslaugas teikiantis ir tarptautinius standartus atitinkantis centras Baltijos šalyse. Jis didins Lietuvos konkurencingumą ir žinomumą, skatins ir plėtos konferencinį turizmą bei prisidės prie investicijų pritraukimo.

Kongresų centras savo veiklą vykdys centrinėje miesto dalyje – iš jo atsiveria panorama į Vilniaus senamiestį ir pagrindinius Senamiesčio akcentus – Gedimino pilį ir Arsenalą. Itin patogi lokacija mieste lemia, kad konferencijų dalyviai Centrą ir šalia jo esančius viešbučius iš oro uosto pasieks vos per 18 minučių automobiliu, o aplankyti seniausią miesto dalį užtruks vos keliolika minučių pėsčiomis. 

Centre bus įrengta 10 įvairaus dydžio konferencijų ir kitų renginių salių. Dešinėje pastato pusėje numatoma pastatyti priestatą, kuriame planuojama įrengti papildomą 500 vietų konferencijų salę. Taip pat numatoma įrengti papildomas erdves, įstiklinant pastato terasas.

Siūlomas pastato išplanavimas

Pastato plotas bus išplėstas nuo 15,6 tūkst. kv. m iki 17,3 tūkst. kv. m. Patalpos bus perplanuojamos ir pritaikomos įvairiems renginiams pagal poreikį: konferencijoms (salės, talpinančios nuo 50 iki 2400 dalyvių), kultūriniams renginiams (nuo 50 iki 4800 žiūrovų), parodoms ( nuo 300 iki 2400 kv. m).

VKC salės

Įgyvendinant projektą, bus rekonstruoti Vilniaus koncertų ir sporto rūmai, kurie yra pripažinti kultūrinio paveldo objektu. Rekonstrukcijos metu bus išsaugotos pastato vertingosios savybės, atnaujinti fasado elementai, išsaugant jų medžiagiškumą. Taip pat numatoma rekonstruoti unikalią vantinę stogo konstrukciją. Esamas pastatas bus atnaujintas iš esmės, pradedant fasadu baigiant langais. Statinio patalpos bus perplanuotos įrengiant iki 10 įvairaus dydžio salių, išsaugant vertingąsias savybes atnaujintas pastato interjeras. Naudojant mobiliąsias pertvaras, bus sudaryta galimybė transformuoto pastato erdves, todėl jis bus itin lanksčiai pritaikomas pagal poreikius.

Įgyvendinant susitarimus su vietos ir tarptautinėmis žydų organizacijomis, o taip pat su Vilniaus miesto savivaldybe, bus sutvarkyta Konferencijų centro teritorija ir įamžintas senųjų žydų kapinių atminimas. Planuojama, kad atliepiant kultūrinį ir istorinį senojo Vilniaus palikimą ir šios vietos svarbą žydų bendruomenei, ir pačiame Kongresų centro pastate bus rengiamos nuolatinės ekspozicijos. 

Šį projektą įgyvendina centralizuotai valdomo valstybės turto valdytoja – valstybės įmonė Turto bankas. Planuojama, kad centras, kurį Vyriausybė pripažino svarbiu valstybei projektu, duris atvers 2023 metais. 


Valstybės įmonė
Turto bankas
Įmonės kodas: 112021042
PVM kodas: LT120210411

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre

Kęstučio g. 45
08124 Vilnius
Tel. (8 5) 278 0900
Faks. (8 5) 275 1155

Vilniaus g. 16
01402 Vilnius
Tel. (8 5) 268 4999

© VĮ Turto bankas, 2017
Sprendimas:
GERA Solutions