Dažnai užduodami klausimai

DUK apie Vilniaus kongresų centrą

Kada bus paskelbtas techninis projektas?

Vilniaus kongresų centro techninis projektas Turto bankui buvo perduotas 2020 m. rugpjūčio pabaigoje. Atlikus nepriklausomą ekspertizę projektas bus priimtas ir galės būti pristatytas rinkos dalyviams bei visuomenei.

 
Kas rengia techninį projektą?

Techninį projektą rengia keturių įmonių konsorciumas susidedantis iš bendrovių „Archimenai“, „Projektavimo ir restauravimo institutas“, „Vilniaus architektūros studija“ ir Sigito Kuncevičiaus projektavimo firmos.  

Kiek kainuos techninis projektas?

Bendra sutarties suma – 722,37 tūkst. eurų su PVM. Iš šios sumos 613,47 tūkst. bus sumokėta už techninio projekto parengimą, o likę 108,9 tūkst. – už projekto vykdymo priežiūrą bus išmokėti rangos darbų metu. 

Kada savo veiklą pradės VKC?

Vilniaus kongresų centras savo veiklą pradės 2023 m., po esamo pastato rekonstrukcijos. Naujajame komplekse bus iki dešimties salių, kuriose galės vykti kongresai, konferencijos ir kiti kultūros renginiai. Centro patalpose veiks 3  maitinimo įstaigos, kurios bus skirtos aptarnauti renginių lankytojus, o vienu metu čia galės apsilankyti iki 4800 lankytojų.

Kokie renginiai vyks VKC?

Planuojama, kad Vilniaus kongresų centre vyks konferencijos, kongresai, įvairūs kultūriniai renginiai, seminarai. Naujajame komplekse bus iki dešimties salių, kurios galės būti transformuojamos pagal poreikį ir renginių pobūdį. Centro patalpose veiks 3  maitinimo įstaigos, kurios bus skirtos aptarnauti renginių lankytojus, o vienu metu čia galės apsilankyti iki 4800 lankytojų.

Kaip VKC atsidūrė valstybės rankose?

Turto bankas, Vyriausybės nutarimu, 2015 m. valstybės nuosavybėn iš Šiaulių banko už 5,6 mln. eurų įsigijo Vilniaus koncertų ir sporto rūmų pastatų kompleksą, esantį Vilniuje, Rinktinės g. 1, ir šiuo metu jį valdo patikėjimo teise. Projektas yra pripažintas svarbiu valstybei ekonominiu projektu.

Kodėl bus pirmiausiai atsirinktas operatorius?

Šiuo metu dar nėra paskelbtas operatoriaus konkursas. Jį planuojama paskelbti 2021 m. Operatorius vykdys veiklą Vilniaus kongresų centre, todėl atsirinkus prieš rangos konkursą, jis galėtų dalyvauti procese ir išsakyti pastabas, kaip geriausiai pritaikyti pastatą būsimai veiklai, taip pat pradėti planuoti renginius.

Kaip yra su žydų kapinėmis, kur jų ribos?

2009 m. buvo pasirašytas susitarimas tarp Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lietuvos žydų bendruomenės, kuriuo buvo nustatytos senųjų Šnipiškių kapinių ribos. Pagal susitarimą buvo nustatytos A (kapinių) ir B (apsauginės) zonos. Patys Vilniaus koncertų ir sporto rūmai nepatenka į kapinių teritoriją.

2019 m. gruodžio mėnesį projekto vykdytojas Turto bankas, Lietuvos žydų bendruomenė ir Europos žydų kapinių išsaugojimo komitetas susitarė dėl techninių Vilniaus kongreso centro ir teritorijos sprendinių bei tolimesnio projekto vystymo.

Kodėl VKC nenugriaunami, o rekonstruojami?

2006 m. pastatas buvos įtrauktas į Kultūros vertybių registrą. Vilniaus koncertų ir sporto rūmai yra tipiškiausias ir ryškiausias brutalizmo architektūrinio stiliaus pavyzdys Lietuvoje. Jį vainikuoja unikalios, vantinės konstrukcijos, stogas. Taip pat pačiame pastate yra konstrukcijos ir interjero elementų, kurie pripažinti turintys vertingųjų saugotinų savybių. Dėl šių priežasčių, siekiant išsaugoti kultūros paveldo vertybę, pastatas negali būti griaunamas, o rekonstrukcijos metu pritaikomas kongresų centro veiklai.

Kiek kainuos projektas?

Projektas finansuojamas iš Lietuvos Respublikos biudžeto. Preliminari projekto kaina paaiškės patvirtinus techninį projektą. 

 

 

Susisiekite

Jei neradote atsakymo į Jums rūpimą klausimą ir norite pateikti nusiskundimą, nurodyti problemą ar pateikti pasiūlymą, kviečiame pasinaudoti žemiau esančia forma.

Jūsų vardas *

Jūsų el. paštas *

Jūsų telefonas

Tema

Jūsų pranešimas


Valstybės įmonė
Turto bankas
Įmonės kodas: 112021042
PVM kodas: LT120210411

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre

Kęstučio g. 45
08124 Vilnius
Tel. (8 5) 278 0900
Faks. (8 5) 275 1155

Vilniaus g. 16
01402 Vilnius
Tel. (8 5) 268 4999

© VĮ Turto bankas, 2017
Sprendimas:
GERA Solutions